שלג

יום חמישי היום. אנשים שחיים במקום אחר בטח מתנהלים לפי שגרת יום חמישי הרגילה שלהם, אבל אצלנו לא ולא! אצלנו יורד שלג החל מ6:00 בבוקר דבר שגרר אחריו צלצול טלפון מהמערכת האוטומטית של עירית NEW PROVIDENCEשמודיעה על SNOW DAY .למודי נסיון (זו הפעם הרביעית השנה) התהפכנו לצד השני והמשכנו לישון עד שהעיניים נפקחו מעצמן. ורונן אחרי שביום שלג קודם ניסה להגיע לעבודה ללא הצלחה עשה מה שכולם עושים כאן ופשוט נשאר בבית איתנו. גם חוג הקרמיקה שלי בוטל ונקבל יום פיצוי בזמן אחר.והאושר הגדול באמת זו השמחה של עמית. הוא פשוט היה כל כך מאושר בבוקר ולא סתם את הפה ליהג לו על יום השלג הנפלא שנפל עלינו. שבת ביום חול!!! והנחמד הוא שזה משהו שהוא בלתי מתוכנן לחלוטין (טוב אפשר לשער שזה מה שיהיה כמה ימים מראש) ושאנחנו פשוט נשארים בבית כי פשוט מסוכן לנסוע בכבישים וגם אין מה לחפש שם. הלכנו לארוחת בוקר מאוחרת אצל שלומית ורועי שגרים שני בתים מאיתנו. לשמחתנו עשינו מנוי לחברה של סרטים שגם שולחים בדואר אבל גם אפשר להתחבר אליהם דרך המחשב ולראות הרבה סרטים מהמבחר שלהם, הדבר גרר כמובן קנית מחשב קטן שיושב ליד הטלויזיה ומאפשר לראות את הסרטים בלי שרונן יצטרך להביא את המחשב הנייד שלו מהעבודה , ואם כבר יש מחשב אז בעצם אפשר לראות כל מיני סדרות שנמצאות באיטנטרנט בהקרנה ישירה. דרך נפלאה להעביר יום שלג. ובכלל. לא תאמינו אנחנו עוקבים אחרי 'מקגיוור' ואחרי 'A_TEAM' זוכרים? אין ספק שאנחנו עושים כאן חיים!
בעצם רציתי לשתף אתכם בכמה הגיגים על שלג,כי כשחושבים על שלג בארץ לא באמת יודעים במה זה כרוך…
השלב הכי יפה וקסום בשלג הוא, כשהוא יורד. פתיתים קלילים שיכולים להיות זעירים ויכולים להיות די גדולים מעופפים להם בקלילות ובשקט ולאט לאט נערמים בחוץ. יש משהו מאוד מרגיע בלהסתכל על שלג יורד ולנו יש חלון ענק בסלון שמצוין בשביל זה. בשלב הזה העצים מתכסים במעטה לבן וזה הכי מזכיר חוצלארץ וקריסטמס ואת כל הקלישאות.
מבחינת הילדים זה יום מתנה. יום שאלוהים נתן להם כדי להשאר בבית ולעשות כייף. אין שיעורי בית כי הם הוכנו כבר מיום אתמול. לפעמים הם יוצאים לשלג. בפעמים הקודמות זה היה בחושך משום מה, אולי כי זה השלב שהם מיצו את המדיה או כי הם בהפסקת מדיה וצריך לעשות משהו אחר…זהו זמן של בילוי אינטימי צפוף עם המשפחה. (שלא תחשבו שהם לומדים יותר מדי הם רק חזרו מחופשה בתחילת השבוע והחופשה היתה אחרי שני ימי שלג. אחרי יום השלג השני ביה"ס לוקח להם ימים מחופשת האביב שתהיה עוד חדשיים כדי להחזיר את החוב…אנחנו נטייל עם סבתא!)
דווקא הקור שכולם שואלים אותי עליו הוא לא משהו שמפריע או מלחיץ או לא נסבל, האמת שכשיש בגדי שלג ונעליים די גבוהות ועמידות לרטיבות וכפפות וכובע, (ברור שיש לנו!!!) הקור לא מפריע ובעצם צריכים להיות עטופים היטב רק כשמתכננים להיות איזה זמן בחוץ. לשחק, לנקות ,לטייל וכו'
אבל ככל שעובר הזמן והשלג ממשיך ויורד מתחילים להסתכל החוצה בחשש כי ככל שהוא מצטבר יש יותר עבודה בלפנות אותו משביל הגישה. לא, שלג לא נמס כך סתם מעצמו אחרי שהוא הצטבר! אם הוא מתחיל לרדת בבוקר אז זה פחות נורא כי אפשר לפנות אחרי כמה זמן בעיקר כשרועי ורונן נמצאים בסביבה ואפשר לקחת ממשפחת הראל את מכונת פינוי השלג שלהם. כשהשלג מתחיל בערב ויורד כל הלילה אז לפעמים בבוקר יש כל כך הרבה שזה נהיה מבצע קצת יותר מסובך (פעם קודמת שירד שלג רונן ורועי לא היו בבית ושלומית ואני שכרנו מישהו שפינה את השלג מהכביש עם רכב שיש לו כף פינוי מקדימה)
מהמדרגות שלנו צריך לפנות ידנית עם כפות שלג ושמים מן גבישי מלח כדי לעזור להמיס בעיקר את הקרח שנוצר משאריות השלג. הדוורית לא תגיע לתיבה אם השביל לא מפונה ובטיחותי!
בדרכים עוברות מכונית עם כף לפינוי שלג שעושות רעש של גרירה ומפזרות גם מלח למניעת החלקה. גם המלח גם המים מהשלג וגם הגרירות האלה משחיתים את הכביש. והכבישים כאן מלאי מהמורות וחורים רציניים ביותר, די מפחיד לנהיגה בעיקר בלילה כשלא רואים אותם. מעבר לזה בהרבה מקומות לא תמיד מפנים את השלג כלכך טוב (כנראה זה תלוי כמה העיריה במצב כלכלי טוב…) וסכנת החלקה מרחפת מעל כל מי שנוהג גם אחרי פינוי השלג. להיפך, השלג עצמו די רך אבל מעט השלג שנשאר אחרי הפינוי נמס ונהפך לקרח וזה ממש מפחיד!
אבל גם לזה התרגלו כבר (או שאנחנו חושבים שהתרגלנו) ובהחלט יש ימים עם שלג שאנחנו מסתובבים עם האוטו…
ועוד משהו נוסף שבחיים לא חשבתי עליו… מה קורה לשלג שפינו? נמס? הצחקתם!!! ככל שכמות השלג שירדה גדולה יותר כך גדלה כמות השלג שמצטברת בצידי הכביש ובעיקר מסביב למגרשי החניה. הררי שלג. השלג הזה לא נמס כל כך מהר כי יש המון והטמפרטורה כל הזמן סביב לאפס. בגלל שהוא נאסף מהכביש שמלוכלך בשמן ודלק מהמכוניות הוא גם לא לבן ונקי וקסום . כך שתדמינו לעצמכם כבישים ומגרשי חניה מוקפים בהררי משהו חום אפור דוחה שנשאר לשבועות!!! אי אפשר לחצות אותו, זה קר ורטוב ודוחה, כך שכשהילדים צריכים להכנס למכונית אני מנסה לחנות ליד כניסה לשביל גישה של מישהו כי אחרת יש להם הר של שלג לחצות במעבר לאוטו.
יום אחד קסום ואחריו הרבה ימים של ג'יפה!!!
אבל, וזה כי צריך לסיים בכיוון חיובי, אחרי שיורד הרבה שלג אנחנו לוקחים את מגלשות השלג שלנו ונוסעים אל הגבעה ועושים חליקות. גם אני! בשבילי זה הדבר הכי קרוב לסקי שבאמת כייף לי לעשות וזה גם עושה קצת כושר כי אחרי שגולשים למטה צריך לעלות את כל הדרך חזרה. דבר שני לקחנו את הילדים ליום סקי כדי לראות איך הם בעינין. לשניהם לקח זמן. יובל יותר נתפס, לעמית היה קצת קשה, אבל אנחנו בהחלט חושבים חיובי לקחת אותם לחופשת סקי כדי שילמדו כמה ימים ברצף מה שבהחלט מאפשר למידה מהירה ומעמיקה יותר.. כנראה שזה לא יקרה השנה אבל יהיו לנו עוד הזדמנויות….
עדיין יורד שלג בחוץ 11 שעות ברצף, כנראה יימשך עד מחר אחה"צ ואולי יותר. רונן כבר עשה פינוי ראשון של כביש הגישה. הילדים בהפסקת מדיה, אחרי כמה שעות מול מסך. הביגלה של רונן מחכים לאפיה (אפילו באמריקה הביגלה של רונן מנצחים בגדול!!!) ומשפחת גוז בדרך אלינו.. יום רגיל של שלג…

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על שלג

 1. דפנה אפשטיין הגיב:

  היי
  קראתי ונהנתי תאמינו לי יש לכם הרבה כשרונות שרק כך מגלים בעיקר בתיאור שלכם על השלג כיף לקרוא ובכלל על יצירות של הבישול והאפיה כמה שמתחשק לאכול
  לפי הצילום זה מעורר תיאבון ביחוד אצלי שכמה ימים לא אכלתי בגלל השיעול
  תודה לאל אני מרגישה יותר טוב יש לי לזניה שהכנתי אחמם אותה ואוכל אותה בשניה
  ביי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s